Βραζιλία-Νότια Κορέα: Αδιανόητο γκολ του Πάικ Σέουνγκ-Χο, μείωσαν σε 4-1 οι Ασιάτες (vid)

Με ένα απίστευτο σουτ του Πάικ Σέουνγκ-Χο έξω από την περιοχή, η Νότια Κορέα μείωσε σε 4-1 απέναντι στη Βραζιλία στο 76ο λεπτό.

Μπορεί να είδε την εστία της να παραβιάζεται τέσσερις φορές στο πρώτο ημίχρονο στον αγώνα με τη Βραζιλία, όμως η Νότια Κορέα δεν το έβαλε κάτω και έψαχνε μανιωδώς το γκολ. Αυτό τελικά ήρθε στο 76ο λεπτό από τον Πάικ Σέουνγκ-Χο και μάλιστα, με πολύ όμορφο τρόπο.

Ο μέσος της Νότιας Κορέας, ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή στο 65ο λεπτό στη θέση του Χουάνγκ Ιν-Μπομ, έπιασε ένα απίστευτο σουτ έξω από την περιοχή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Άλισον που δεν μπορούσε να αντιδράσει. Μπορεί να χρειάστηκαν μια-δυο κόντρες ώστε η μπάλα να αλλάξει ελάχιστα πορεία, σε κάθε περίπτωση, ωστόσο, πρόκειται για ένα πολύ εντυπωσιακό γκολ.