Μουντιάλ 2022, Βραζιλία-Νότια Κορέα: Απίστευτος Νεϊμάρ, ντρίμπλαρε μέχρι και τον διαιτητή! (vid)

Με την αυτοπεποίθηση στα ύψη μετά τα γρήγορα γκολ, ο Νεϊμάρ ντρίμπλαρε μέχρι και τον διαιτητή στο παιχνίδι της Βραζιλίας με τη Νότια Κορέα.

Η Βραζιλία έχει μετατρέψει σε πάρτι το παιχνίδι με τη Νότια Κορέα για τη φάση των 16 του Μουντιάλ 2022. Με τέσσερα γκολ σε 36 λεπτά στο πρώτο ημίχρονο, η «Σελεσάο» έχει κλειδώσει από νωρίς την πρόκριση στους προημιτελικούς, εκεί όπου την περιμένει η Κροατία.

Χαρακτηριστικό του παιχνιδιού το γεγονός ότι οι Βραζιλιάνοι προσφέρουν θέαμα σε κάθε φάση, σε κάθε πιθανή επαφή με την μπάλα. Ο Νεϊμάρ πήγε, βέβαια, ένα βήμα παραπάνω. Στο 28ο λεπτό και με το σκορ ακόμα στο 2-0, ο άσος της Βραζιλίας προσπάθησε να βγάλει στην αντεπίθεση την ομάδα του.

Ωστόσο, βρήκε μπροστά του τον Κλεμάν Τουρπέν. Αυτό δεν τον πτόησε καθόλου, αφού αντιμετώπισε τον Γάλλο διαιτητή σαν έναν οποιονδήποτε αντίπαλο, ντριμπλάροντας και αποφεύγοντάς τον με εντυπωσιακό τρόπο για να συνεχίσει την προσπάθειά του.