ΟΦΗ: Ο Έρικ Λάρσον έπαιξε για τελευταία φορά με τη Μάλμε και ετοιμάζεται για Ηράκλειο

Ο Έρικ Λάρσον πέρασε ως αλλαγή στον αγώνα της Μάλμε με τη Ντουντελάνζ και είναι έτοιμος για να αποχαιρετήσει τους Σουηδούς και να μετακομίσει στο Ηράκλειο για λογαριασμό του ΟΦΗ.

Τα τελευταία του λεπτά με τη Μάλμε έπαιξε το βράδυ της Πέμπτης (11/8) ο κλεισμένος από τον ΟΦΗ, Έρικ Λάρσον. O Σουηδός μπακ πέρασε αναγκαστικά στο 78ο λεπτό του εκτός έδρας αγώνα με τη Ντουντελάνζ για τον Γ' προκριματικό γύρο του Europa League στη θέση του Όλσον που τραυματίστηκε.

Αυτή ήταν η 170η συμμετοχή του 31χρονου αμυντικού με τη Μάλμε και πιθανότατα η τελευταία, καθώς απομένουν τα τυπικά για να φορέσει τα ασπρόμαυρα των Κρητικών. Για την ιστορία το ματς έληξε ισόπαλο με σκορ 2-2 και οι Σουηδοί προκρίθηκαν χάρη στη νίκη τους με 3-0 στο πρώτο παιχνίδι.