Κουλιεράκης: «Έχουμε αποδείξει πως μπορούμε στην έδρα μας»

Ο Κουλιεράκης

Ο κεντρικός αμυντικός του ΠΑΟΚ, Κωνσταντίνος Κουλιεράκης δεν έκρυψε την αισιοδοξία του για πρόκριση των «ασπρόμαυρων» στη Τούμπα, τονίζοντας πως οι Θεσσαλονικείς έχουν αποδείξει πως μπορούν στην έδρα τους.

Ο ΠΑΟΚ προσπάθησε αλλά δεν τα κατάφερε να αποφύγει την ήττα από την Μπριζ στο πρώτο παιχνίδι των προημιτελικών του Conference League, χάνοντας με 1-0. Μετά το τέλος της αναμέτρησης ο Κωνσταντίνος Κουλιεράκης μιλώντας στην κάμερα τη Cosmote TV ανέφερε τα εξής: «Δεν πήραμε το επιθυμητό αποτέλεσμα, παλέψαμε από το πρώτο λεπτό. Δεχθήκαμε γκολ από δικό μας λάθος. Τελείωσε απλά το πρώτο ημίχρονο, το δεύτερο είναι στην Τούμπα για να πάρουμε την πρόκριση. Μας έλειψε το γκολ.

Προσπαθήσαμε, ήμασταν εκεί, είχαμε ευκαιρίες αλλά δεν είναι κάθε παιχνίδι το ίδιο. Θα μάθουμε από τα λάθη μας, κρατάμε τα θετικά και είμαστε έτοιμοι για τη συνέχεια. Θα είναι άλλη η ατμόσφαιρα στην Τούμπα. Θα προετοιμαστούμε κατάλληλα για να είμαστε έτοιμοι. Θεωρώ ότι αξίζουμε πως είμαστε εδώ και το έχουμε αποδείξει».

@Photo credits: eurokinissi