Λειψία - Ατλέτικο Μαδρίτης: Προβάδισμα οι Ταύροι με κεφαλιά του Όλμο (vid)

Μετά από 51 λεπτά αγώνα, η Λειψία διέσπασε πρώτη την άμυνα της Ατλέτικο Μαδρίτης, με τον Όλμο να δίνει προβάδισμα στους Κόκκινους Ταύρους με κεφαλιά στην κίνηση.

Το πρώτο ημίχρονο δεν συγκίνησε κανέναν, όμως, η Λειψία είχε έτοιμη την πρώτη «λέξη» του ματς με την έναρξη του δεύτερου μέρους κόντρα στην Ατλέτικο Μαδρίτης.

Στο 51’, οι παίκτες του Γιούλιεν Νάγκελσμαν κυκλοφόρησαν ιδανικά τη μπάλα, ο Μαρσέλ Ζάμπιτσερ σέντραρε από τα δεξιά και ο Ντάνι Όλμο πήρε την κεφαλιά στην πορεία της και παραβίασε την εστία του Γιαν Όμπλακ, για το 1-0 και το 3ο γκολ του στις 5 τελευταίες συμμετοχές στο Champions League.

Ήταν ένα γκολ που προήλθε μετά από 18 πάσες, τις περισσότερες για γκολ σε νοκ-άουτ του φετινού Champions League.