Λίβερπουλ - Ατλέτικο Μαδρίτης: Τα γκολ του Γιορέντε που σίγησαν το «Άνφιλντ» (vid)

Η χρυσή αλλαγή του Σιμεόνε, ο Μάρκος Γιορέντε, «ξέρανε» τη Λίβερπουλ με δύο γκολ στην παράταση για την ισοφάριση, επιβάλλοντας σιγή στο «Άνφιλντ».

Ο ανέλπιστος MVP του ματς της Λίβερπουλ με την Ατλέτικο Μαδρίτης τείνει να γίνει ο Μάρκος Γιορέντε.

Ο Ισπανός πέρασε ως αλλαγή στο 56' της κανονικής διάρκειας και μετέτρεψε την παράταση πεδίο προσωπικής λάμψης.

Αρχικά, απάντησε αμέσως στο 2-0 του Φιρμίνο με υπέροχο σουτ μετά την γκάφα του Αδριάν και στο 105' διπλασίασε τα τέρματά του με νέα, υπέροχη εκτέλεση.

Έτσι, διαμόρφωσε το 2-2, «παγώνοντας» το «Άνφιλντ» που λίγα λεπτά νωρίτερα πανηγύριζε για το σκορ πρόκρισης.