Τρομερή ατμόσφαιρα στο γυναικείο Παρί - Τσέλσι, πρόκριση θρίλερ για τις «μπλε»! (vids)

Κώστας Ζάλιαρης
Οι οπαδοί της Παρί Σεν Ζερμέν έδωσαν δυναμικό «παρών» στον επαναληπτικό των γυναικών στα προημιτελικά του Champions League απέναντι στην Τσέλσι, φώναξαν δυνατά για την αδικία που θεωρούν ότι υπέστησαν στο πρώτο παιχνίδι όπου δεν του επετράπη η είσοδος στο γήπεδο, ενώ, οι «μπλε» πήραν πρόκριση - θρίλερ με γκολ στις καθυστερήσεις!

Το ματς των γυναικών της Παρί με αυτές της Τσέλσι είχε δραματικό φινάλε, με τις Γαλλίδες να καταφέρνουν να ισοφαρίσουν το σκορ του πρώτου αγώνα (2-0), ωστόσο, στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων, οι Λονδρέζες εκμεταλλεύτηκαν αμυντική ολιγωρία των γηπεδούχων για να φτάσουν στο 2-1 και να περάσουν στα ημιτελικά όπου θα κοντραριστούν πλέον με την Λιόν.

Η ατμόσφαιρα στις εξέδρες από εκατοντάδες οπαδούς της Παρί ήταν τρομερή, δεδομένου πως επρόκειτο για ματς γυναικείου ποδοσφαίρου, ενώ, με συνθήματα και πανό οι Γάλλοι εξέφρασαν την οργή που τους προκάλεσαν όσα είχαν συμβεί στην αγγλική πρωτεύουσα, όταν δεν τους επετράπη να βρεθούν στο γήπεδο και απομακρύνθηκαν άρον - άρον όταν η Αστυνομία ισχυρίστηκε ότι εντοπίστηκαν μαχαίρια και ναρκωτικά στο πούλμαν τους...