Ρεάλ Μαδρίτης - Μάντσεστερ Σίτι: Η διπλή ευκαιρία του Γκρίλις με το σκορ στο 0-1 (vid)

Η Μάντσεστερ Σίτι έχασε δύο απίθανες ευκαιρίες με τον Τζακ Γκρίλις μέσα σε 30 δευτερόλεπτα για το 0-2 και το πλήρωσε, μόλις λίγα λεπτά αργότερα με την απόλυτη ανατροπή από τα γκολ του Ροντρίγκο.

Μέχρι το 90' η Μάντσεστερ Σίτι κρατούσε «σφιχτά» το υπέρ της προβάδισμα, φτάνοντας πολύ κοντά στο να το διπλασιάσει στο 87' και να σφραγίσει την πρόκριση μέσα στο «Σαντιάγο Μπερναμπέου».

Πρωταγωνιστής ο Τζακ Γκρίλις, ο οποίος με διαφορά μισού λεπτού απείλησε πρώτα με τη σέντρα-σουτ που αποσόβησε στη γραμμή ο Φερλάν Μεντί και με τον Φιλ Φόντεν να μη μπορεί να τη σπρώξει στα δίχτυα. Και σε δεύτερο χρόνο, ο Άγγλος εξτρέμ πλάσαρε ελάχιστα έξω από διαγώνια θέση, χάνοντας διπλή ευκαιρία για το 0-2. Γεγονός που το πλήρωσε ακριβά η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα, καθώς η Ρεάλ Μαδρίτης με δύο γκολ του Ροντρίγκο σε 82'' έκανε την ολική ανατροπή μέχρι το 90+1'!