Μάλμε – Γιουβέντους: Με δύο γκολ σε 45' και καθυστερήσεις «καθαρίζει» το ματς (vid)

Μέσα σε δύο λεπτά (45' και 1ο των καθυστερήσεων) η Γιουβέντους πέτυχε 2 γκολ, έκανε το 0-3 κόντρα στη Μάλμε στη Σουηδία και δείχνει να τελειώνει το ματς.

Ακόμα πιο εύκολη έκανε την δουλειά της η Γιουβέντους στο ματς κόντρα στη Μάλμε στη Σουηδία. Οι Ιταλοί που ήταν μπροστά με γκολ του Σάντρο με κεφαλιά, έκαναν το 0-3 μέσα σε δύο λεπτά παίρνοντας σημαντικότατο προβάδισμα. Αρχικά στο 43' ο Μοράτα κέρδισε πέναλτι από τον Νίλσεν, ένα πέναλτι που δόθηκε μετά από εξέταση VAR. Την εσχάτη των ποινών εκτέλεσε ο Ντιμπάλα στο 45' κάνοντας το 0-2. Πριν προλάβουν να κοπάσουν οι πανηγυρισμοί των Ιταλών, ο Μοράτα που όπως αναφέραμε είχε κερδίσει το πέναλτι, έγινε σκόρερ καθώς βρέθηκε απέναντι από τον τερματοφύλακα της Μάλμε και με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 0-3.