Λουντογκόρετς - Μούρα: Ο Σωτηρίου με σουτ στην κίνηση το 1-0 (vid)

Βασίλης Τεμπέλης

Ο Πιέρος Σωτηρίου με μονοκόμματο σουτ στην κίνηση άνοιξε στο 4' το σκορ για τη Λουντουγκόρετς στη ρεβάνς με τη Μούρα, αναμέτρηση με μεγάλο ενδιαφέρον για τον Ολυμπιακό.

Η Λουντογκόρετς υποδέχτηκε το βράδυ της Τετάρτης (28/7) στο Ράζγκραντ τη Μούρα - στη ρεβάνς του 0-0 της Σλοβενίας για το δεύτερο προκριματικό του Champions League - και άνοιξε το σκορ μόλις στο τέταρτο λεπτό της αναμέτρησης.

Το γκολ για τη βουλγαρική ομάδα σκόραρε ο Πιέρος Σωτηρίου. Ο 28χρονος Κύπριος διεθνής φορ βρέθηκε στην περιοχή και με μονοκόμματο σουτ μετά από γύρισμα του Μπέρναρντ Τεκπέτι νίκησε τον Μάτκο Ομπράντοβιτς:

Υπενθυμίζεται ότι η ομάδα που θα προκριθεί, θ' αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό στον τρίτο προκριματικό της διοργάνωσης (οι Ερυθρόλευκοι την ίδια ώρα αντιμετωπίζουν τη Νέφτσι στο Μπακού, δείτε ΕΔΩ Live την εξέλιξη του ματς λεπτό προς λεπτό από το Gazzetta).