Έβαλε γάντια και υπερασπίστηκε την εστία της Παρί Σεν Ζερμέν ο Ντάνι Άλβες! (vid)

Ο Ντάνι Άλβες είναι... πολυεργαλείο! Ο Βραζιλιάνος άσος φόρεσε τα γάντια του τερματοφύλακα και κάθισε κάτω από την εστία της Παρί Σεν Ζερμέν στις καθυστερήσεις του αγώνα Κυπέλλου με αντίπαλο τη Σοσό!

Επιστροφή* πονταρίσματος στον αγώνα Σεβίλλη-Λεγκανές αν σημειωθεί γκολ από το σημείο του πέναλτι! (21+, *Ισχύουν Όροι και Προϋποθέσεις)

Το χατ-τρικ του Ντι Μαρία και άλλο ένα τέρμα από τον Καβάνι δώσανε την πρόκριση στην Παρί Σεν Ζερμέν στην επόμενη φάση του Κυπέλλου με 4-1 επί της Σοσό.

Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ο τερματοφύλακας των Παριζιάνων, Κέβιν Τραπ αντίκρισε την κόκκινη κάρτα και με τον Έμερι να έχει πραγματοποιήσει όλες τις αλλαγές, ο Ντάνι Άλβες φόρεσε τα γάντια του τερματοφύλακα και κάθισε κάτω από την εστία για τα τελευταία λεπτά!