Γκλάντμπαχ - Βέρντερ Βρέμης 2-2

H Βέρντερ πάγωσε το Μπορούσια Παρκ, απέσπασε ισοπαλία 2-2 από τη Γκλάντμπαχ κι έκανε τεράστιο βήμα παραμονής. Εχασε κι άλλο έδαφος για ευρωπαϊκό εισιτήριο η γηπεδούχος.

Στο παγωμένο Μπορούσια Παρκ, η Βέρντερ Βρέμης έκανε την ανατροπή, απέσπασε ισοπαλία 2-2 από τη Γκλάντμπαχ κι έκανε ακόμα ένα βήμα για τη σωτηρία της, καθώς βρέθηκε στο +10 από το Αμβούργο. Αντίθετα, οι γηπεδούχοι έχασαν κι άλλο έδαφος στη μάχη της τετράδας. Η Γκλάνχτμπαχ μπήκε δυνατά και μόλις στο 5ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Ζακάρια. Ο Ελβετός ήταν ο κινητήριος μοχλός κι από δική του προσπάθεια ήρθε και το δεύτερο τέρμα, με τον Μοϊσάντερ να σημειώνει αυτογκόλ στο 33'. Η Βέρντερ αντέδρασε και σε ένα 20λεπτο έκανε την ανατροπή. Ο Ντιλέινι μείωσε στο 59' και ο Γιόχανσον στο 78΄ διαμόρφωσε το 2-2.

Боруссия М - Вердер. Обзор матча. Германия. Бундеслига 2017/18. 25 тур. от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.