Άρης: Δοκίμασε ρεζέρβες και Σαμάντ (pics)

Ο Άρης, σε φιλικό παιχνίδι που έδωσε στο Βικελίδης, με το Αγιονέρι, κέρδισε με 3-1, με τον Νίκο Αναστόπουλο, να δίνει χρόνο συμμετοχής στους μη βασικούς, ενώ τα βλέμματα ήταν στραμμένα στον υπό δοκιμή Καμερουνέζο Σαμάντ.

Ο Άρης έδωσε φιλικό παιχνίδι στο Χαριλάου με αντίπαλο το Αγιονέρι με τους «κίτρινους» να επικρατούν με 3-1. Ο Νίκος Αναστόπουλος που ξεκούρασε τους βασικούς, έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όσους δεν είχαν τις ευκαιρίες στα επίσημα ματς. Στο φιλικό αγωνίστηκε και ο Μοχαμαντού Σαμάντ, ο οποίος έπαιξε για 55΄λεπτά. Στο 9΄ο Κωνσταντινίδης με δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ (1-0) για τους «κίτρινους». Στο στο 22΄ ο Κυβελίδης με ατομική προσπάθεια και με πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έγραψε το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 45΄με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Στεφανίδη. Στο 59΄ο Ν΄Λουντούλου, πέτυχε το 3-1 με πλασέ από την μεγάλη περιοχή.

Οι συνθέσεις:

Άρης: Σιδεράκης, Βουτσιάς, Τσουμάνης, Μελισσάς, Μαζουλουξής, Τάτος, Καζναφέρης, Ντούνης, Κυβελίδης, Κωνσταντινίδης, Σαμάντ

Στο δεύτερο ημίχρονο, έπαιξαν οι: Τζινάρ, Ιντζίδης, Σαμαρόπουλος, Γκαέλ Ν΄Λουντούλου, Καλογέρης, Κόκε, Ρόβας, Καπνίδης, Πόι, Ανδρεάκος, Ιακωβίδης και Μπουλγκουρίδης

Εθνικός Ν. Αγιονερίου: Γιώτας, Δαλιανόπουλος, Κουκουλέκης, Παλάσκας, Λουϊζίδης, Μιλκούδης, Μπούζουρας, Μήτσιος, Στεφανίδης, Παπαδημητρίου, Μπελίτσας