Η Νταρουσάφακα πέτυχε 8 πόντους σε 16" και έστειλε το ματς με τη Φενέρ στην παράταση! (vid)

Ο αγώνας της Φενέρμπαχτσε με την Νταρουσάφακα για τα τουρκικά playoffs είχε συγκλονιστική εξέλιξη αφού οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν 8 πόντους σε 16 δευτερόλεπτα και έστειλαν το ματς στην παράταση!

Η Φενέρμπαχτσε επικράτησε της Νταρουσάφακα με σκορ 103-91 στην παράταση για τα προημιτελικά της τουρκικής λίγκας ωστόσο το παιχνίδι είχε συγκλονιστική εξέλιξη στο φινάλε της κανονικής διάρκειας.

Ο Νάντο Ντε Κολό έκανε το 85-77 με 2/2 βολές όμως οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη! Ο Μαγκέτι σκόραρε από τα 9 μέτρα για το 85-80 στα 16", ο Γκάλεϊ έκλεψε την μπάλα από τον Σιπάχι και κάρφωσε για το 85-82 στα 7" ενώ ο Σινάν Γκιουλέρ ευστόχησε σε τρίποντο και προσυπέγραψε ένα απίθανο comeback!

Τελικά η Φενέρμπαχτσε έφτασε στη νίκη και έκανε το 1-0 έχοντας ως κορυφαίο τον Ντε Κολό (31π., 10ασ. 7ριμπ.). Ο Ντάισον Πιέρ πρόσθεσε 17 πόντους και 9 ριμπάουντ ενώ ο Μάρκο Γκούντουριτς είχε 13 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 19-15, 42-41, 65-55, 85-85 κ.α., 103-91 παρ.

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΤΟΥΡΚΙΑ Τελευταία Νέα