Βαλένθια - Σαρασόγα 93-84: Ο Ντούμπλιεβιτς το γύρισε από το -16 (vid & pic)

Η Βαλένθια πήρε την 3η νίκη της στη Liga Endesa κόντρα στη Σαραγόσα, ενώ έχανε με διαφορά 16 πόντων στο πρώτο ημίχρονο! Σχεδόν αλάνθαστος ο Ντούμπλιεβιτς!

Η Βαλένθια τα... χρειάστηκε. Έτσι και αλλιώς, στη Liga Endesa αντιμετωπίζει μεγαλύτερες δυσκολίες, απ' ότι στη EuroLeague. Αυτή τη φορά, με αντίπαλο τη Σαραγόσα το έκανε και δύσκολο. Στο ημίχρονο ήταν πίσω με διαφορά 16 πόντων, ενώ στο φινάλε της τρίτης περιόδου, η φιλοξενούμενη ήταν μπροστά με διαφορά 12 πόντων.

Για το τελικό 93-84 έπαιξε σημαντικό ρόλο η παρουσία του Μπόγιαν Ντούμπλιεβιτς! Τελείωσε το ματς με 21 πόντους, 8/8 δίποντα, 1/3 τρίποντα, 2/2 βολές, 6 ριμπάουντ και 3 ασίστ! Ο Κάλινιτς πρόσθεσε 15 πόντους, με τη Βαλένθια να κερδίζει την 3η περίοδο με επί μέρους σκορ 31-10!

Για τη Σαραγόσα, ο Ένις είχε 22 πόντους και ο Σίλι 14.