Λέικερς - Σανς 115-119: Έκαναν... σεφτέ κόντρα στους λιμνάνθρωπους (vid)

Οι Σανς μέτρησαν την πρώτη τους νίκη στην preseason καθώς νίκησαν τους Λέικερς ανατρέποντας την αρχική εικόνα του αγώνα με το τελικό 119-115 να τους δικαιώνει. Οι Σίξερς πέρασαν το «εμπόδιο» των Καβαλίερς με 113-112.

Οι Σανς διόρθωσαν τα...κακώς κείμενα από την πρόσφατη ήττα τους από ομάδα της Αυστραλίας, τους Adelaide 36ers, και μάλιστα επικρατώντας των Λέικερς με 119-115.

Οι λιμνάνθρωποι ξεκίνησαν καλύτερα τον αγώνα με τον ΛεΜπρόν Τζέιμς να κάνει ό,τι ήθελε στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο έληξε στο 69-62 για την ομάδα του. Παρόλα αυτά, οι Σανς με μπροστάρη τον Ντέβιν Μπούκερ επανήλθαν σταδιακά και πήραν τελικά τη νίκη χάρη στο επιμέρους 20-28 που έτρεξαν.

Για το Φοίνιξ, ο Μπούκερ ολοκλήρωσε με 22 πόντους, ο Σάμετ είχε 13 και ο Κρις Πολ ήταν... Κρις Πολ με 13 πόντους και 10(!) ασίστ. Από την άλλη, ο ΛεΜπρόν Τζέιμς είχε 23 πόντους (όλους στο πρώτο ημίχρονο), ο Κέντρικ Ναν προσέθεσε 21 και ο Ντουέιν Μπέικον αγωνίστηκε μόλις 6 λεπτά για 11 πόντους!

Τα δωδεκάλεπτα: 35-28, 69-62, 95-91, 115-119

Σίξερς - Καβαλίερς 113-112

Σε ένα αρκετά κλειστό παιχνίδι για την preseason, οι Σίξερς κατάφεραν να πάρουν τη νίκη (113-112) με τους Καβαλίερς στο πρώτο ματς του Ντόνοβαν Μίτσελ με τη φανέλα του Κλίβελαντ.

Η αφετηρία του αγώνα ξεκίνησε από το... μηδέν στο τέλος του τρίτου δωδεκαλέπτου με το σκορ να είναι στο 90-90 και αυτοί που έκοψαν πρώτοι το νήμα ήταν οι παίκτες της Φιλαδέλφεια!

Πρώτος σκόρερ ο Μάξι με 21 πόντους για τους νικητές, την ώρα που ο νεοφερμένος Χάρελ είχε 13 και ο Τζοέλ Εμπίντ 12 με 6 ριμπάουντ και 3 ασίστ. Στο ντεμπούτο του ο Μίτσελ σκόραρε 16 πόντους (2ριμπ., 5 ασ.), ενώ ο Ντάριους Γκάρλαντ είχε 12π. με 4 ασίστ.

Τα δωδεκάλεπτα: 28-33, 60-64, 90-90, 113-112