Σέλτικς - Μπακς: Ημίχρονο «όνειρο» για τον Μπράουν, «εφιάλτης» για τον Αντετοκούνμπο

Ο Τζέιλεν Μπράουν έμοιαζε ασταμάτητος στο πρώτο ημίχρονο του Game 2 ανάμεσα στους Μπόστον Σέλτικς και τους Μιλγουόκι Μπακς. Αντίθετα ο Γιάννης Αντετοκούνμπο θέλει να αφήσει πίσω του τα πρώτα 24 αγωνιστικά λεπτά!

Ο Τζέιλεν Μπράουν έκανε ό,τι ήθελε στο πρώτο ημίχρονο στο Game 2 των ημιτελικών της Ανατολής ανάμεσα στους Μπόστον Σέλτικς και τους Μιλγουόκι Μπακς (65-40). Και ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έμοιαζε, ίσως για πρώτη φορά, τόσο εγκλωβισμένος σε μία αντίπαλη άμυνα.

Τι έκανε ο Μπράουν; Σημείωσε 25 πόντους σε 19:46, με στατιστικά για... Όσκαρ:

• 5/5 τρίποντα
  • 2/2 βολές
  • 4/5 δίποντα

Παράλληλα, ο Μπράουν είχε 2 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα, 1 μπλοκ και 2 λάθη.

Τι έκανε ο Αντετοκούνμπο; Συνάντησε μπόλικη αντίσταση από την άμυνα των Σέλτικς, με τον Γκραντ Ουίλιαμς να αναλαμβάνει το μεγαλύτερο βάρος της αντιμετώπισής. Ο Giannis αγωνίστηκε για 17:58 και ιδού τα στατιστικά του: