Κόνιασπορ - Τόφας 80-66: Κατάρρευση στην 4η περίοδο για την ομάδα του Πρίφτη

Η Τόφας του Δημήτρη Πρίφτη γνώρισε την εκτός έδρας ήττα από την Κόνιασπορ (80-66) για τη 2η αγωνιστική της τουρκικής Super League.

Στο ημίχρονο, το σκορ ανάμεσα στην Κόνιασπορ και την Τόφας του Δημήτρη Πρίφτη ήταν ισόπαλο (42-42). Στο τέλος της 3ης περιόδου, οι... διαφορές ήταν ακόμα ανοικτές (59-55).

Η τελευταία περίοδος του αγώνα άνηκε αποκλειστικά στην Κόνιασπορ, η οποία πήρε τη νίκη με διαφορά 14 πόντων και την ομάδα του Πρίφτη να σημειώνει μόλις 11 πόντους στο πιο κρίσιμο κομμάτι του αγώνα.

Ο Μπεργκ Ουγουρλού είχε 17 πόντους, ο Ρομπ Γκρέι 13, όσους και ο Τάιλερ Ίνις, ενώ ο Μπουμπακάρ Τουρέ σημείωσε 10 πόντους. Για τη νικήτρια, ο Τζόρνταν Μόργκαν μέτρησε 23 πόντους, 6 ριμπάουντ και 5 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 22-19, 42-42, 59-55, 80-66