Καλαϊτζάκης: Εξαιρετικό ντεμπούτο στη G-League και παραλίγο double-double (vid)

Νίκος Καρφής

O Γιώργος Καλαϊτζάκης έκανε εξαιρετικό ντεμπούτο στη G-League με τους Wisconsin Herd.

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε η περιπέτεια του Γιώργου Καλαϊτζάκη στη θυγατρική των Μπακς και στη G-League.

Οι Wisconsin Herd επικράτησαν με 111-108 των Fort Wade Mad Ants και ο Έλληνας γκαρντ πρωταγωνίστησε. Τελείωσε την αναμέτρηση με 15 πόντους (5/11 σουτ και 2/5 τρίποντα), 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα σε 28 λεπτά, δείχνοντας πως θα παλέψει σκληρά για να επιστρέψει στην πρώτη ομάδα.

Στο τέλος ήταν και clutch για να έρθει η νίκη των Herd. Είχε τις δύο τελευταίος βολές για να κάνει το 111-108, ενώ χρειάστηκε να βγάλει και την άμυνα στην τελευταία φάση του ματς, όπου οι Mad Ants αστόχησαν σε τρίποντο και έτσι δεν κατάφεραν να στείλουν το ματς στην παράταση.

@Photo credits: twitter/ bucks