Ο Τιάφο ξεκίνησε με…underarm σερβίς στη Στοκχόλμη

Με σόου είναι αποφασισμένος να τελειώσει την σεζόν ο Φράνσις Τιάφο ο οποίος ξεπέρασε το εμπόδιο του Μαρτίνες στην Στοκχόλμη.

Με 2-0 σετ ο Φράνσις Τιάφο επικράτησε του Πέδρο Μαρτίνες στον δεύτερο γύρο του όπεν της Στοκχόλμης.

Ο Αμερικανός σε 91 λεπτά πήρε τα δύο σετ με 6-4, 6-4 και περιμένει έναν εκ των Ντάνιελ Εβανς στα προητελικά (ο Βρετανός κέρδισε τον Φόκινα 7-6. 6-2).

Ο Τιάφο είχε 10 άσους στο ματς, αλλά πρόσφερε και πάλι σόου, κάνοντας κάποια στιγμή ένα undrerarm σερβίς, αιφνιδιάζοντας τον αντίπαλό του.

Από τα παιχνίδια του δεύτερου γύρου ξεχωρίζει η αναμέτρηση του Σίνερ με τον Μάρεϊ, του Αλιασίμ με τον Κραϊνοβιτς, αλλά και το ματς του Πολ με τον Φριτζ.

Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα που παίζουν σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.