Κάνει… θραύση ο Όγκαστ!

Φάνης Παναγιώτου

Νέα μεγάλη νίκη για το Notre Dame (16-7) του Ζακ Όγκαστ, που επικράτησε των North Carolina Tar Heels με 80-76 έπειτα από ένα συγκλονιστικό ματς.

Ο Ζακ Όγκαστ έκανε ξανά τη διαφορά με την παρουσία του, καθώς σε 33 αγωνιστικά λεπτά που έμεινε στο παρκέ, φόρτωσε το αντίπαλο καλάθι με 15 πόντους (5/11 δίποντα & 5/11 βολές), ενώ ακόμα είχε στο ενεργητικό του 10 ριμπάουντ (4 επιθετικά), 1 ασίστ, 1 κλέψιμο, 2 τάπες και… κανένα λάθος!

Αντίθετα, το Wake Forest του Κωνσταντίνου Μήτογλου υποχώρησε στο 10-13, καθώς ηττήθηκε από τους Florida State Seminoles με 71-91. Ο διεθνής φόργουορντ είχε 8 πόντους (2/4 τρίποντα), 3 ριμπάουντ, 1 τάπα και κανένα λάθος σε 22 λεπτά συμμετοχής.

Τέλος, με ήττα συνέχισε και το American του Πάρη Μαραγκού, που δεν τα κατάφερε κόντρα στο Lehigh (72-49) κι υποχώρησε στο 7-16. Ο Έλληνας σέντερ ήταν ξανά βασικός, ωστόσο σε 11 αγωνιστικά λεπτά δεν σκόραρε (0/4 δίποντα) και μέτρησε μόνο 1 επιθετικό ριμπάουντ και 2 λάθη.