Μακάβρια φάρσα στην Αιτωλοακαρνανία: «Πέθαναν» πρώην δήμαρχο και κόλλησαν κηδειόχαρτα παντού
![Μακάβρια φάρσα στην Αιτωλοακαρνανία: «Πέθαναν» πρώην δήμαρχο και κόλλησαν κηδειόχαρτα παντού](/sites/default/files/styles/article_main_image/public/2023-10/2_-_2023-10-07t164233.307.jpg?itok=al2u4URP)
Απαράδεκτη είναι η φάρσα που έκαναν άγνωστοι στο Ξηρόμερο Αιτωλοακαρνανίας, καθώς κόλλησαν παντού κηδειόχαρτα που ανέφεραν ότι πέθανε ο πρώην δήμαρχος της περιοχής και υποψήφιος στις αυριανές αυτοδιοικητικές εκλογές.
Σοκαριστική και μακάβρια φάρσα τις πρώτες πρωινές ώρες του Σαββάτου (7/10) πραγματοποίησαν άγνωστοι στο Ξηρόμερο Αιτωλοακαρνανίας. Κάποιοι ανίδεοι κόλλησαν κηδειόχαρτα όπου αναφέρονταν το όνομα του πρώην δημάρχου και υποψηφίου στις αυτοδιοικητικές εκλογές, κου. Ερωτόκριτου Γαλούνη.
Μάλιστα στο κηδειόχαρτο αναγράφονταν και ότι η κηδεία του πρώην δημάρχου και υποψηφίου στις δημοτικές εκλογές θα τελεστεί αύριο το πρωί στον Ιερό Ναό Αγίου Σπυρίδωνα Αρχοντοχωρίου.
Ο πρώην δήμαρχος της περιοχής εξοργίστηκε φυσικά και όπως ανέφερε σε δηλώσεις του στην agriniosite.gr, πρόκειται για «αθλιότητα» και «ντροπή» και μίλησε για παιχνίδια ενόψει των δημοτικών εκλογών.