Κυριακή στην COSMOTE TV με τα ματς ΑΕΚ-Παναιτωλικός και Παναθηναϊκός-Ατρόμητος

Newsroom
Κυριακή στην COSMOTE TV με τα ματς ΑΕΚ-Παναιτωλικός και Παναθηναϊκός-Ατρόμητος
Αποκλειστικά στα κανάλια COSMOTE SPORT οι αγώνες Ίντερ-Μπολόνια, Γιουβέντους-Τορίνο και Νάπολι-Φιορεντίνα για τη Serie A.

H COSMOTE TV υποδέχεται την εβδομάδα 6-12/10 με πλούσιο αθλητικό περιεχόμενο εντός κι εκτός συνόρων.

Την Κυριακή 8/10 θα διεξαχθεί η 1η εξ αναβολής αγωνιστική της Stoiximan Super League με τα ματς ΑΕΚ-Παναιτωλικός (19.30, COSMOTE SPORT 2HD) και Παναθηναϊκός-Ατρόμητος (21.30, COSMOTE SPORT 1HD). Στη Serie A, ξεχωρίζουν οι αγώνες Ίντερ-Μπολόνια (Σάββατο 7/10, 16.00, COSMOTE SPORT 1HD), Γιουβέντους-Τορίνο (Σάββατο 7/10, 19.00, COSMOTE SPORT 1HD) και Νάπολι-Φιορεντίνα (Κυριακή 8/10, 21.45, COSMOTE SPORT 3HD). Η 9η αγωνιστική της Roshn Saudi League επιφυλάσσει μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα στην Αλ Ίτιχαντ των Μπενζεμά, Καντέ, Φαμπίνιο και την Αλ Αχλί των Φιρμίνο, Μαχρέζ, Κεσί (Παρασκευή 6/10, 21.00, COSMOTE SPORT 3HD). Οι φαν του ποδοσφαίρου θα έχουν στη διάθεσή τους αναμετρήσεις και από Liga Portugal Betclic, Sky Bet EFL Championship, Παγκύπριο Πρωτάθλημα Cyta και cinch Scottish Premiership.

Εκτός από ποδόσφαιρο, το εβδομαδιαίο πρόγραμμα των καναλιών COSMOTE SPORT περιλαμβάνει δράση από μπάσκετ (ACB Liga Endesa, Lega Basket Serie A, Turkish Basketball Super League, NBA Global Games), τένις (ATP Masters 1000 Rolex Shanghai Masters), μηχανοκίνητο αθλητισμό (ERC Ουγγαρίας), χάντμπολ (LIQUI MOLY Bundesliga), καθώς και αμερικανικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου (NFL).

Ακολουθεί αναλυτικά η λίστα μεταδόσεων των αθλητικών highlights της εβδομάδας 6-12/10:

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Stoiximan Super League (1η Αγωνιστική - εξ αναβολής)

Εκπομπή «Pregame ΑΕΚ-Παναιτωλικός» (Κυριακή 8/10, 18.30, COSMOTE SPORT 2HD)

ΑΕΚ-Παναιτωλικός (Κυριακή 8/10, 19.30, COSMOTE SPORT 2HD)

Εκπομπή «Pregame Παναθηναϊκός-Ατρόμητος» (Κυριακή 8/10, 20.30, COSMOTE SPORT 1HD)

Παναθηναϊκός-Ατρόμητος (Κυριακή 8/10, 21.30, COSMOTE SPORT 1HD)

Εκπομπή «Postgame ΑΕΚ-Παναιτωλικός» (Κυριακή 8/10, 21.35, COSMOTE SPORT 2HD)

Εκπομπή «Postgame Παναθηναϊκός-Ατρόμητος» (Κυριακή 8/10, 23.35, COSMOTE SPORT 1HD)

Serie A (8η Αγωνιστική)

Έμπολι-Ουντινέζε (Παρασκευή 6/10, 19.30, COSMOTE SPORT 1HD)

Λέτσε-Σασουόλο (Παρασκευή 6/10, 21.45, COSMOTE SPORT 2HD)

Ίντερ-Μπολόνια (Σάββατο 7/10, 16.00, COSMOTE SPORT 1HD)

Γιουβέντους-Τορίνο (Σάββατο 7/10, 19.00, COSMOTE SPORT 1HD)

Τζένοα-Μίλαν (Σάββατο 7/10, 21.45, COSMOTE SPORT 1HD)

Μόντσα-Σαλερνιτάνα (Κυριακή 8/10, 13.30, COSMOTE SPORT 1HD)

Λάτσιο-Αταλάντα (Κυριακή 8/10, 16.00, COSMOTE SPORT 1HD)

Φροζινόνε-Ελλάς Βερόνα (Κυριακή 8/10, 16.00, COSMOTE SPORT 2HD)

Κάλιαρι-Ρόμα (Κυριακή 8/10, 19.00, COSMOTE SPORT 3HD)

Νάπολι-Φιορεντίνα (Κυριακή 8/10, 21.45, COSMOTE SPORT 3HD)

Roshn Saudi League (9η Αγωνιστική)

Αλ Νασρ-Άμπχα (Παρασκευή 6/10, 18.00, COSMOTE SPORT 3HD)

Αλ Ίτιχαντ-Αλ Αχλί (Παρασκευή 6/10, 21.00, COSMOTE SPORT 3HD)

Αλ Οκχντούντ-Αλ Χιλάλ (Σάββατο 7/10, 18.00, COSMOTE SPORT 3HD)

Liga Portugal Betclic (8η Αγωνιστική)

Μορεϊρένσε-Μποαβίστα (Παρασκευή 6/10, 22.15, COSMOTE SPORT 8HD)

Μπράγκα-Ρίο Άβε (Σάββατο 7/10, 20.00, COSMOTE SPORT 2HD)

Εστορίλ-Μπενφίκα (Σάββατο 7/10, 22.30, COSMOTE SPORT 2HD)

Πόρτο-Πορτιμονένσε (Κυριακή 8/10, 20.00, COSMOTE SPORT 6HD)

Σπόρτινγκ Λισαβόνας-Αρούκα (Κυριακή 8/10, 22.30, COSMOTE SPORT 8HD)

Sky Bet EFL Championship (11η Αγωνιστική)

Μπέρμιγχαμ-Γουέστ Μπρομ (Παρασκευή 6/10, 22.00, COSMOTE SPORT 7HD)

Σάντερλαντ-Μίντλεσμπρο (Σάββατο 7/10, 14.30, COSMOTE SPORT 2HD)

Λιντς-Μπρίστολ Σίτι (Σάββατο 7/10, 17.00, COSMOTE SPORT 2HD)

Sky Bet EFL League One (12η Αγωνιστική)

Μπέρτον 'Αλμπιον-Κέιμπριτζ (Δευτέρα 9/10, 22.00, COSMOTE SPORT 3HD)

Παγκύπριο Πρωτάθλημα Cyta (7η Αγωνιστική)

Πάφος-ΑΕΚ Λάρνακας (Σάββατο 7/10, 19.00, COSMOTE SPORT 8HD)

Cinch Scottish Premiership (8η Αγωνιστική)

Σεντ Μίρεν-Ρέιντζερς (Κυριακή 8/10, 14.00, COSMOTE SPORT 3HD)

Copa Libertadores (Ημιτελική Φάση, 2ηΑγωνιστική)

Παλμέιρας-Μπόκα Τζούνιορς (Παρασκευή 6/10, 03.30, COSMOTE SPORT 3HD)

MΠΑΣΚΕΤ

ACB Liga Endesa (4η Αγωνιστική)

Γκραν Κανάρια-Μάλαγα (Κυριακή 8/10, 14.00, COSMOTE SPORT 4HD)

Γρανάδα-Μπασκόνια (Κυριακή 8/10, 18.00, COSMOTE SPORT 7HD

Turkish Basketball Super League (2η Αγωνιστική)

Μποντρουμσπορ-Αναντολού Εφές (Κυριακή 8/10, 15.30, COSMOTE SPORT 8HD)

Καρσίγιακα-Φενέρμπαχτσε (Δευτέρα 9/10, 20.30, COSMOTE SPORT 4HD)

Lega Basket Serie A (2η Αγωνιστική)

Τρεβίζο-Μπρέσια (Σάββατο 7/10, 21.30, COSMOTE SPORT 9HD)

Βίρτους Μπολόνια-Βαρέζε (Κυριακή 8/10, 20.00, COSMOTE SPORT 4HD)

WNBA Finals

1ος Αγώνας

Las Vegas Aces-New York Liberty (Κυριακή 8/10, 22.00, COSMOTE SPORT 7HD)

2ος Αγώνας

Las Vegas Aces-New York Liberty (Πέμπτη 12/10, 04.00, COSMOTE SPORT 4HD)

NBA Global Games

Ντάλας Μάβερικς-Μινεσότα Τίμπεργουλβς (Σάββατο 7/10, 19.00, COSMOTE SPORT 4HD)

Ρεάλ Μαδρίτης-Ντάλας Μάβερικς (Τρίτη 10/10, 21.45, COSMOTE SPORT 4HD)

ΜΗΧΑΝΟΚΙΝΗΤΟΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

ERC Ουγγαρία (COSMOTE SPORT 5HD)

SS2 Ujhuta - Nyiri 1 (Σάββατο 7/10, 10.20)

SS3 Fuzer - Abaujvari elagazas 1 (Σάββατο 7/10, 11.20)

SS4 Aranyosivolgy 1 (Σάββατο 7/10, 12.20)

SS10 Sarga borhaz Looped 1 (Κυριακή 8/10, 11.30)

SS11 Ohuta - Fony 2 (Κυριακή 8/10, 13.25)

SS12 Sarga borhaz Power Stage (Κυριακή 8/10, 16.00)

Εκπομπή «Grand Prix» (Κυριακή 8/10, 19.30)

Rallycross Νότια Αφρική

Ημιτελικός & Τελικός World RX (Κυριακή 8/10, 16.00, COSMOTE SPORT 7HD)

ΤΕΝΙΣ

ATP Masters 1000 Rolex Shanghai Masters (COSMOTE SPORT 6HD)

Κυρίως Ταμπλό (Παρασκευή 6/10 έως Δευτέρα 9/10, 07.30, Τρίτη 10/10 & Τετάρτη 11/10, 07.30, 09.30, 13.30, 15.30)

Εκπομπή «Topspin» (Δευτέρα 9/10, 19.00)

Προημιτελικοί (Πέμπτη 12/10, 10.00, 13.30)

ΜΑΧΗΤΙΚΑ ΣΠΟΡ

UFC Fight Night

Grant Dawson vs Bobby Green (Κυριακή 8/10, 02.00, COSMOTE SPORT 8HD)

ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ

NFL (5η Αγωνιστική - COSMOTE SPORT 9HD)

Washington Commanders-Chicago Bears (Παρασκευή 6/10, 03.15)

Buffalo Bills-Jacksonville Jaguars (Κυριακή 8/10, 16.30)

Pittsburgh Steelers-Baltimore Ravens (Κυριακή 8/10, 20.00)

Minnesota Vikings-Kansas City Chiefs (Κυριακή 8/10, 23.35)

San Francisco 49ers-Dallas Cowboys (Δευτέρα 9/10, 03.20)

Las Vegas Raiders-Green Bay Packers (Τρίτη 10/10, 03.15)

ΧΑΝΤΜΠΟΛ

LIQUI MOLY Bundesliga

8η Αγωνιστική

Γκέπινγκεν-Μαγδεμβούργο (Σάββατο 7/10, 21.30, COSMOTE SPORT 8HD)

9η Αγωνιστική

Φούσε Βερολίνου-Ράιν Νέκαρ (Πέμπτη 12/10, 20.00, COSMOTE SPORT 6HD)

OCM Taboola Alternative