Πόλο: Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστική στην Α1 Ανδρών

Gazzetta team
Πόλο: Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστική στην Α1 Ανδρών

bet365

Με τα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής συνεχίζεται το Σάββατο (17/10) το35ο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών στο πόλο.

Αναλυτικά:

*Εθνικό Πειραιά 14.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

(Γιώργος Σταυρίδης, Γιώργος Πολυχρονόπουλος)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

Απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από την ERTSports

*”Αντώνης Δημητρόπουλος”, Γλυφάδα 14.00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΠΑΟΚ

(Χρήστος Κουρτίδης, Μιχάλης Μπιράκης)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

*Ιωνικό, Χίος 15.00 ΝΟ ΧΙΟΥ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

(Ανδρέας Μοίραλης, Μαρία Δασκαλοπούλου)

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

*Δημοτικό Περιστερίου 16.30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ

(Ηλίας Δαμιανάκης, Γιώργος Κραβαρίτης)

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

*Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου 17.00 ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

(Μιχάλης Μπιράκης, Χρήστος Κουρτίδης)

Παρατηρητής: Μανώλης Πατλάκας

*Δημοτικό Βόλου 17.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ

(Σπύρος Αχλαδιώτης, Άγης Καρούλης)

Παρατηρητής: Νίκος Αργυρός

*Λαιμός, ΝΟΒ 18.00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΑΕΚ

(Ανέστης Κωνσταντινίδης, Ναταλία Μαρκοπούλου)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

Οι αγώνες διεξάγονται χωρίς θεατές και σύμφωνα με το εγκεκριμένο από την ΓΓΑ Υγειονομικό Πρωτόκολλο.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. ΝΙΚ. ΙΣ. ΗΤΤ. ΤΕΡΜ. ΒΑΘΜ.

1.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. 2 2 0 0 31-11 6

-.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 2 2 0 0 16-12 6

-.ΝΟ ΒΟΥΛ / ΝΗΣ 2 2 0 0 19-16 6

-.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 2 2 0 0 15-12 6

.................................................................................................................

5.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2 1 0 1 24-13 3

-.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2 1 0 1 26-17 3

................................................................................................................

-.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 2 1 0 1 18-17 3

-.ΥΔΡΑΪΚΟΣ 2 1 0 1 15-15 3

-.ΕΘΝΙΚΟΣ 2 1 0 1 21-22 3

10.ΑΟ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ 2 0 1 1 17-23 1

-.ΑΕΚ 2 0 1 1 15-27 1

12.ΠΑΟΚ 2 0 0 2 20-24 0

13.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 2 0 0 2 18-29 0

14.ΝΟ ΧΙΟΥ 2 0 0 2 8-25 0

Επόμενη αγωνιστική (24/10): ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΠΑΟΚ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΕΘΝΙΚΟΣ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ, ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ, ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΑΕΚ

ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ

10 Γούνας (ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ), 9 Στίβενσον (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ), 6 Δήμου Δ. (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), Παπάκος (ΠΑΟΚ), Ραντόγεβιτς (ΠΑΟΚ), Φώσκολος (ΥΔΡΑΪΚΟΣ), 5 Μπλάνης (ΥΔΡΑΪΚΟΣ), Μπογκντάνοβιτς (ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ), Ράντζεν (ΑΕΚ), Σολανάκης (ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ), Χονδροκούκης (ΕΘΝΙΚΟΣ)

Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.

Α1 ΑΝΔΡΩΝ Τελευταία Νέα