ΝΟ Χίου - Πανιώνιος 7-7

Ισόπαλοι αναδείχθηκαν ΝΟ Χίου και Πανιώνιος στο Ιωνικός κολυμβητήριο στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος πόλο Α1 ανδρών.

Οι δύο ομάδες προσπάθησαν απεγνωσμένα για τη νίκη, με την ομάδα του Μάκη Μικέδη να παίρνει προβάδισμα 1-0 στο πρώτο οκτέλεπτο.

Ο Πανιώνιος ήταν πιο ανταγωνιστικός τη δεύτερη περίοδο, με τις δύο ομάδες πηγαίνουν με το 1-2 στην ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στη συνέχεια οι παίκτες του Κώστα Δήμου επανήλθαν δριμύτεροι ισοφαρίζοντας σε 4-4 στο τέλος της τρίτης περιόδου. Έτσι, όλα κρίθηκαν στην τελευταία περίοδο, με τις δύο ομάδες να πετυχαίνουν από τρια γκολ και να παραμένουν ισόπαλες. Το τέρμα της ισοφάρισης πέτυχε για τον Πανιώνιο ο Νίκος Καρακάσης.

Με το αποτέλεσμα αυτό δεν άλλαξε και κάτι στην μεταξύ τους διαφορά στη βαθμολογία εν όψει της συμμετοχής τους στα πλέι άουτ, μια αγωνιστική πριν από το φινάλε της κανονικής περιόδου, με τον ΝΟΧ να φτάνει τους 15 βαθμούς και τον Πανιώνιο στους 14.

ΝΟ ΧΙΟΥ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 7-7

Οκτάλεπτα: 1-0, 0-2, 3-2, 3-3.

ΝΟ ΧΙΟΥ: Τεσάνοβιτς 2, Βουκμίροβιτς 1 Γκουβέτσης 4.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Καρακάσης 2, Κουλιεράκης 1, Σταυρόπουλος 1, Βέκκος 3

Μπάμπεργκ - Νταρουσάφακα με επιστροφή, αν ο Γουοναμέικερ σκοράρει τουλάχιστον 15 πόντους.