Kύπελλο Χάντμπολ Γυναικών: Πρόκριση για Νέα Ιωνία, ΑΕΚ και Πυλαία, πώς ζευγαρώνουν στα προημιτελικά

Newsroom
Kύπελλο Χάντμπολ Γυναικών: Πρόκριση για Νέα Ιωνία, ΑΕΚ και Πυλαία, πώς ζευγαρώνουν στα προημιτελικά

bet365

Οι Νέα Ιωνία, ΑΕΚ και Πυλαία είναι οι πρώτες ομάδες που εξασφάλισαν την παρουσία τους στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας στο χάντμπολ γυναικών.

Με τρία παιχνίδια άρχισε το Κύπελλο Ελλάδας στο χάντμπολ γυναικών, με τη Νέα Ιωνία, την Πυλαία και την ΑΕΚ να παίρνουν με άνεση την πρόκριση στα προημιτελικά.

Αποτελέσματα - Πρόγραμμα της 1ης φάσης

Σάββατο 3 Δεκεμβρίου


Ελπίδες Αμυνταίου- ΑΕΚ 17-27

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 1-5, 2-6, 2-7, 4-8, 5-11 (ημχ), 7-16, 8-19, 10-23, 12-26, 14-27, 17-27

Ελπίδες (Κιοσές): Σουμτάκη, Κουτσουρίδου, Σκόδρα 3, Κακλίδου, Π. Πανταζή 1, Ντίνα, Αντωνιάδου 1, Κωτσοπούλου, Μίτις, Βασιλείου 3, Στ. Πανταζή 1, Παρχαρίδου 1, Καπετανοπούλου 6, Αν. Κουτσουρίδου, Μπούρη 1, Γκάτζιου.

ΑΕΚ (Ανταλής): Μάγκου 5, Καραγιάννη 2, Μανδαμαδιώτη 1, Φράγκα 1, Ψαριώτη, Κουτροδήμου, Μπουλάτοβιτς 1, Κάτσικα 3, Μανδά, Παύλου 1, Τρ. Λυτρίβη 1, Θ. Λυτρίβη, Σαρκίρη, Ραντούλοβιτς, Μπόργκες 7, Πατρώνη 2.
Διαιτητές: Πήτας - Αγγελίδης. Δίλεπτα: 3-5. Πέναλτι: 0/2 - 4/4

Πυλαία - ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού 40-26

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 7-2, 11-5, 13-5, 15-6, 20-7 (ημχ), 24-16, 31-14, 31-20, 34-21, 37-23, 40-26

Πυλαία (Βακάλης): Πιαντίνι, Μόσχου, Κ. Κουκμίση 7, Καραχαρίση 5, Θεοδοσοπούλου, Μ. Κουκμίση 6, Τάκη, Κωστοπούλου 7, Αζεβέδο 4, Τσιγαρίδα, Παπαδοπούλου, Σούσκα 1, Κωστογλίδου, Σελεμίδου 3, Αργυροπούλου 5, Γκόμες 4.

ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού (Δωροθέου): Σκάλα, Σουάρεζ 6, Ν. Μαυρογεώργη 2, Ζ. Μαυρογεώργη 1, Μπλάας 1, Αθ. Σαββαλάκη 3, Δ. Μαυρογεώργη, Ωραιοπούλου, Δ. Σαββαλάκη, Πασχαλούδη, Διακογιάννη 5, Μανιά 6, Ταβλαρίδη 3, Παρέσογλου.
Διαιτητές: Βαγγελτζίκης- Γκόγκας, Κόκκινες 46:56 Αργυροπούλου, 46:24 (από τρία δίλεπτα), Ταβλαρίδη Δίλεπτα: 9-8, Πέναλτι: 7/8-3/4

Νέα Ιωνία- Ορφέας Σουρωτής 43-20

Τα πεντάλεπτα: 4-1, 8-2, 12-4, 16-6, 19-8, 23-10 (ημ.), 26-13, 29-16, 33-17, 35-18, 40-19, 43-20.

ΟΦΝΙ (Ζιβούλοβιτς): Μ. Κεπεσίδου, Μανιά, Μουρατίδου 10, Κοτρώτσιου 6, Κμίροβα 3, Κρνιτς, Καρέλα 1, Μακρή, Φράγκου 4, Κεπεσίδου 4, Γιαννοπούλου 1, Ντιμτσούδη 1, Χαριτίδη 8, Νταβίντοβιτς 1, Μυλωνά 1, Στουγιαννίδου 3.

Ορφέας (Μπουντούλα): Παπακώστα, Αναστασιάδου 6, Χριστοδουλίδου 2, Μπούκου, Χωρινού, Δημητρακούδη 1, Καραδήμου 1, Γιαρτιμίδου 2, Τσσολοζίδου, Κουκλοτίδου 1, Κάππα, Ζήση, Τοπαλίδου, Ματζαρλή 1, Μαυροπούλου 6.
Διαιτητές: Χαραλαμπίδης - Φωτεινάκης. Δίλεπτα: 1-1. Πέναλτι:0/0 - 5/5

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

Νάουσας 18:00, Ζαφειράκης Νάουσας- ΑΕΠ Πανόραμα
(Λινάρδος- Νικολαϊδης, Σίσκου)

Τετάρτη 7 Δεκεμβρίου

Γιαννιτσών 17:00, Μέγας Αλέξανδρος- Αναγέννηση Άρτας
(Λινάρδος- Νικολαϊδης, Μπουγιάκας)

Κατερίνης 18:00, Ορφέας Κατερίνης- ΠΑΟΚ Mateco

Τα ζευγάρια των προημιτελικών

2ος γύρος Τετάρτη 21/12/2022

ΓΑΣ Καματερού - ΑΕΚ

Πυλαία - Ορφέας Κατερίνης ή ΠΑΟΚ

Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών ή Αναγέννηση Άρτας – Ζαφειράκης Νάουσας ή ΑΕΠ Πανόραμα

Νέα Ιωνία - Αθηναϊκός

Final 4: ΣΚ 4-5/2/2023

Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών ή Αναγέννηση Άρτας ή Ζαφειράκης Νάουσας ή Πανόραμα /
Πυλαία ή ή Ορφέας Κατερίνης ή ΠΑΟΚ

ΓΑΣ Καματερού ή ΑΕΚ / Ν. Ιωνία ή Αθηναϊκός

Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.

Τελευταία Νέα