Μοντερέι: Τρελό γκολ με ανάποδο ψαλίδι στις καθυστερήσεις! (vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Η ομάδα που τερμάτισε 3η στο πρόσφατο Παγκόσμιο Κύπελλο Συλλόγων πήρε δραματική νίκη απέναντι στην Κλαμπ Αμέρικα με γκολ του Ροτζέλιο Φούνες Μόρι στις καθυστερήσεις με ανάποδο ψαλίδι!

Γουλβς - Μάντσεστερ Σίτι με ακόμα καλύτερες αποδόσεις. |21+

Το παιχνίδι για το πρωτάθλημα του Μεξικού είχε φινάλε για... πολύ γερά νεύρα, με την Μοντερέι να παίρνει τη νίκη χάρη σε μαγική στιγμή από τον Ροτζέλιο Φούνες Μόρι.

Στο πρώτο από τα δυο ματς με την Κλαμπ Αμέρικα για τον τελικό του Απερτούρα, ο αδερφός του άλλοτε αμυντικού της Έβερτον είχε βρεθεί στην περιοχή έχοντας προωθηθεί για εκτέλεση φάουλ.

Η μπάλα είχε πάρει ύψος, έφτασε προς το μέρος του και εκείνος σκέφτηκε πως... είχε έρθει η στιγμή που κάποτε ονειρευόταν, ίσως διάβαζε και στα ποδοσφαιρικά παραμύθια και το τόλμησε.

Αυτή η τόλμη του βγήκε σε καλό, στοπάροντας με το στήθος και κάνοντας το ανάποδο ψαλίδι για το τελικό 2-1 στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων!