Ασταμάτητος Τραορέ: Με απίθανη κούρσα άφησε πίσω του τέσσερις παίκτες της Ελβετίας (vid)

Κώστας Τόπας

Δεν τον σταματάει κανείς! Ο Αντάμα Τραορέ σε ακόμη ένα παιχνίδι, συγκεντρώνει τα φώτα πάνω του για τα τρομερά σπριντ και τις εντυπωσιακές ενέργειες του.

Η Ισπανία διατηρήθηκε στην κορυφή του ομίλου της καθώς επικράτησε 1-0 της Ελβετίας με γκολ του Ογιαρθάμπαλ. Ο επιθετικός της Γουλβς, Αντάμα Τραορέ, πέρασε στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 57' ως αλλαγή. Ενα λεπτό μετά την είσοδο του στο ματς, έκανε τέσσερις (!) αντιπάλους του να τον κυνηγάνε...

Ωστόσο, κανένας αντίπαλος δεν κατάφερε να του κλέψει την μπάλα κι έτσι ο Τραορέ συνέχισε ανενόχλητος την ατομική του προσπάθεια.