Δόξα Δράμας – Πλατανιάς: Νίκη με Ρόβα οι «μαυραετοί» (1-0)

Ο 25χρονος επιθετικός «καθάρισε» για τους γηπεδούχους και τους εδραίωσε στη μέση της κατάταξης
Τις όποιες ελπίδες της για είσοδο στα πλέι οφ διατήρησε σήμερα η Δόξα Δράμας, που κέρδισε τον Πλατανιά με 1-0.
Στο πρώτο ημίχρονο υπήρξαν εκατέρωθεν καλές στιγμές, καθώς οι γηπεδούχοι απείλησαν με τον Ρόβα (15', 30') και οι φιλοξενούμενοι με τον Λουκίνα (18', 41'). Οι «μαυραετοί» άνοιξαν το σκορ με το «καλημέρα» στο δεύτερο μισό, όταν ο Αποστολίδης έκανε τη σέντρα και ο Ρόβας με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σούλη.
Στην εξέλιξη της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι διαχειρίστηκαν σωστά το υπέρ τους προβάδισμα και μάλιστα στις καθυστερήσεις «άγγιξαν» ένα δεύτερο γκολ με τον Κρητικό.
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ: Ηλιάδης, Σιώπης, Κουκόλης, Καψάλης, Παπαργυρίου, Πλέγας, Παρασκευάς (70' Μαρκοπουλιώτης), Πινδώνης, Αποστολίδης (78' Αναστασίου), Κρητικός, Ρόβας (86' Σαμπανίδης)
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: Σούλης, Ουές, Κατσαρός, Σάαντο, Κόρτσταμ (66' Γιούσης), Έισντεν, Λεϊρία, Μπάμπης, Λουκίνας, Οικονόμου (78' Παπουτσογιαννόπουλος), Τσαμούρης