Super League 2 - Play Off Βόρειου Ομίλου: Στο 1-1 το ματς της Νίκης Βόλου με τον Μακεδονικό

Από το Νίκη - Μακεδονικός

Ο Μακεδονικός με τέρμα του στο 75ο λεπτό προηγήθηκε στην έδρα της Νίκης Βόλου αλλά η Νίκη ισοφάρισε σε 1-1 στην 5η αγωνιστική των Play Off του Βόρειου Ομίλου.

Ο Σιμόνι ήθελε να αποδειχθεί ο... χρυσός σκόρερ για τον Μακεδονικό στα Play Off της Super League 2 για τον Βόρειο Όμιλο. Μπήκε στο ματς στο 60ό λεπτό και στο 75' από κοντά έκανε το 0-1 ενώ 2 λεπτά μετά, στο 77' οι φιλοξενούμενοι είχαν και μεγάλη ευκαιρία για το 0-2 στην έδρα της Νίκης Βόλου.

Ωστόσο η Νίκη Βόλου κέρδισε πέναλτι λίγο μετά το 80' για παράβαση πάνω στον Παναγιωτίδη (ο οποίος μάλιστα τραυματίστηκε) και στο 84' ο Πολίτης έκανε το 1-1 από τα 11 βήματα. Με αυτόν τον τρόπο η Νίκη έφερε τον αγώνα στα ίσα. Στο 86' ο Κυριακίδης βρέθηκε απέναντι στον γκολκίπερ Γουναρίδη αλλά σούταρε ψηλά έξω.

Σκόρερ: Πολίτης 84' - Σιμόνι 75'

Νίκη Βόλου (Ελευθερόπουλος): Γκαραβέλης, Τοπαλίδης, Αναστασίου, Ανδρέου, Στίκας (70′ Γιαννίτσης), Κυριακίδης, Παναγιωτίδης (96′ λ.τρ. Μπάλλας), Κάσσος (72′ Πολίτης), Λίταινας, Κρητικός και Πέττας (70′ Μακατσάρια).

Μακεδονικός (Μαλεζάς): Γουναρίδης, Γρομητσάρης, Χασάνογλου, Σαραγιώτης, Λυμπεράκης, Μελετίδης (72′ Γρηγοριάδης), Τσιλιγγίρης (46′ Ζαφειράκης), Κουλούρης (44′ λ.τ Ραμίρεζ), Χάσεκ (60′ Παναγιωτούδης), Μπουλάτοβιτς και Χερίδης (60′ Σιμόνι).