ΑΕΚ - Κηφισιά: Ο Λιβάι κέρδισε το πέναλτι και την αποβολή του Σπίνου αλλά νικήθηκε από τον Αναγνωστόπουλο (vid)

ελλαδα

Ο Λιβάι Γκαρσία κατάφερε να κερδίσει πέναλτι, να αφήσει την Κηφισιά με δέκα παίκτες από το 5ο λεπτό με την αποβολή του Σπίνου αλλά ο Αναγνωστόπουλος κράτησε το μηδέν.

Άγγιξε το γκολ η ΑΕΚ μόλις στο 5ο λεπτό κόντρα στην Κηφισιά καθώς ο Λιβάι Γκαρσία έφυγε στην πλάτη της άμυνας, ο Σπίνος τον ανέτρεψε στην προσπάθεια να τον σταματήσει και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα.

Μάλιστα, ο νεαρός αμυντικός αντίκρισε την κόκκινη κάρτα και άφησε την ομάδα του με δέκα παίκτες για το υπόλοιπο του αγώνα.

Βέβαια, ο διεθνής φορ ανέλαβε την εκτέλεση και είδε τον Αναγνωστόπουλο να πέφτει σωστά και να αποκρούει το πλασέ του, κρατώντας το 0-0.