Τα τέσσερα γκολ, το ένα δοκάρι και οι καλύτερες φάσεις από το Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα 3-1 (vid)

pinakas eurokinisi

Ο Ολυμπιακός επικράτησε 3-1 του ΠΑΣ Γιάννινα, σε ένα ματς όπου και τα τέσσερα τέρματά του σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης.

Με 3-1 επικράτησε απόψε (28/1) ο Ολυμπιακός του ΠΑΣ Γιάννινα στο «Γ. Καραϊσκάκης», σε ένα ματς όπου και τα τέσσερα γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Ντόι στο 57' άνοιξε το σκορ με δυνατό σουτ και ο Ναβάρο στο 66' διπλασίασε τα «ερυθρόλευκα» τέρματα.

Ο «Αγιαξ της Ηπείρου» μείωσε στο 75' με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κόντε (σ.σ. η εσχάτη των ποινών καταλογίστηκε υπέρ του Τούτου στο 74'), όμως ο Γιόβετις στις καθυστερήσεις (90'+3') βρήκε και 3ο τέρμα για λογαριασμό των Πειραιωτών.

Οι οποίοι είχαν και δοκάρι στο 88' με τον Ναβάρο.

@Photo credits: eurokinissi