Βόλος – Πανσερραϊκός: Ο Μωραΐτης με πέναλτι ανοίγει το σκορ στο 54' (vid)

Βόλος

Πριν συμπληρωθούν δέκα λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, ο Βόλος κατάφερε με πέναλτι του Μωραΐτη να ανοίξει το σκορ στο ματς με τον Πανσερραϊκό.

Ιδανικό ήταν το ξεκίνημα του Βόλου στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα του με τον Πανσερραϊκό στο Πανθεσσαλικό. Με την συμπλήρωση των 50 λεπτών οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι για χέρι του Ουεντραγκάο σε σουτ του Τσοκάνη, με τον Βάτσιο αρχικά να μην δίνει κάτι. Στην συνέχεια όμως πήγε να δει το VAR και καταλόγισε το πέναλτι. Ένα πέναλτι που εκτέλεσε ο Μωραΐτης κάνοντας στο 54' το 1-0 για τους Βολιώτες.