Ιδανικό ξεκίνημα της ΑΕΚ στο 2ο ημίχρονο και 4-1 με Πινέδα, Άμραμπατ (vids)

Ιδανικά ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ με τους Πινέδα και Άμραμπατ να σκοράρουν στο 51' και 54' κάνοντας το 4-1.

Εντυπωσιακό το ξεκίνημα της ΑΕΚ στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα με τον Παναιτωλικό στην OPAP Arena. Η Ένωση μέσα σε 3 λεπτά πέτυχε δύο γκολ κάνοντας το 4-1. Αρχικά στο 51' ο Άμραμπατ έκανε ωραία σέντρα από δεξιά και ο Πινέδα με κεφαλιά έκανε το 3-1. Τρία λεπτά αργότερα οι «κιτρινόμαυροι» έδωσαν τέλος στο ματς με ένα όμορφο γκολ. Συγκεκριμένα ο Λιβάι Γκαρσία έκανε την πάσα στον Άμραμπατ που με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή έκανε τέσσερα τα γκολ της ομάδας του.