Παπασταθόπουλος: «Καθαρό πέναλτι η φάση του Όλεγκ, θα δούμε εάν το πρόλαβα το πρόβλημά μου» (vid)
![Παπασταθόπουλος: «Καθαρό πέναλτι η φάση του Όλεγκ, θα δούμε εάν το πρόλαβα το πρόβλημά μου» (vid)](/sites/default/files/styles/article_main_image/public/2022-10/3639233_1.jpg?itok=cMUVRTrx)
Ο Παπασταθόπουλος είπε μετά το Παναιτωλικός - Ολυμπιακός 0-2 για:
Το παιχνίδι στο Αγρίνιο: Σίγουρα θέλαμε πάνω απ' όλα τους 3 βαθμούς. Πάλι δεν δεχθήκαμε φάσεις. Καταφέραμε και βάλαμε το γκολ (το 0-1) και μετά ήταν πιο εύκολο.
Τη διαιτησία: Πιστεύω πως τρεις - τέσσερις φάσεις - όπως του Όλεγκ ήταν καθαρό πέναλτι. Κάποιες φάσεις που ήταν φάουλ δεν δόθηκαν. Μας έβγαλαν λίγο από τη συγκέντρωσή μας. Μας είπε ο προπονητής να κρατήσουμε τη συγκέντρωσή μας και αυτό κάναμε.
Το τι ειπώθηκε πριν τον αγώνα: Είπαμε αυτό που λέμε σε όλα τα ματς. Να μπαίνουμε σε όλα τα παιχνίδι για να τα κερδίσουμε. Είμαι χαρούμενοι. Κοιτάμε το επόμενο παιχνίδι και ευελπιστούμε να γίνουμε καλύτεροι.
Τον τραυματισμό του: Έχω ένα μικρό πρόβλημα. Ίσως το πρόλαβα, ίσως και όχι. Θα δούμε αύριο.
Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.