![ΑΕΚ: Ζητάει μεγάλη προσοχή για το ματς με τον ΠΑΣ Γιάννινα ενόψει της εισόδου στην OPAP Arena](/sites/default/files/2024-03/aekfc_100years_logo_eng_300x.png)
ΑΕΚ: Ζητάει μεγάλη προσοχή για το ματς με τον ΠΑΣ Γιάννινα ενόψει της εισόδου στην OPAP Arena
![ΑΕΚ: Ζητάει μεγάλη προσοχή για το ματς με τον ΠΑΣ Γιάννινα ενόψει της εισόδου στην OPAP Arena](/sites/default/files/styles/article_main_image/public/2022-09/opap_arena.jpg?itok=IzpscUMp)
Η ΑΕΚ, όπως και το ματς με τον Βόλο, έτσι και αυτό με αντίπαλο τον ΠΑΣ Γιάννινα την ερχόμενη Κυριακή (4/9) θα το δώσει στη Ριζούπολη καθώς η OPAP Arena δεν ήταν εφικτό να είναι έτοιμη για να φιλοξενήσει αυτές τις αναμετρήσεις.
Το παιχνίδι με τον ΠΑΣ Γιάννινα θα είναι το τελευταίο εντός έδρας που δίνει η ΑΕΚ εκτός Νέας Φιλαδέλφειας καθώς το επόμενο για την 6η αγωνιστική στις 1 ή 2 Οκτωβρίου κόντρα στον Ιωνικό η Ένωση θα το δώσει στην OPAP Arena. Αυτό το παιχνίδι θα είναι και το πρώτο επίσημο στο νέο γήπεδο της ΑΕΚ.
Η ΑΕΚ για αυτόν τον λόγο ζητάει μεγάλη προσοχή από όλους όσους βρεθούν στις εξέδρες της Ριζούπολης για το παιχνίδι με τον ΠΑΣ Γιάννινα προκειμένου να μην υπάρξει κανένα απολύτως πρόβλημα ενόψει της εισόδου στην OPAP Arena, δηλαδή στον αμέσως επόμενο εντός έδρας αγώνα.
Οποιοσδήποτε κίνδυνος τιμωρίας από το ματς με τον ΠΑΣ Γιάννινα θα αφορά τον πρώτο αγώνα στην OPAP Arena και οι κιτρινόμαυροι ζητούν από όλους να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί ώστε να μην δημιουργηθεί το παραμικρό.
Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.