![ΑΕΚ: Φίλος της Ένωσης με πρόβλημα υγείας μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο για να δει από κοντά την «OPAP Arena»](/sites/default/files/2024-03/aekfc_100years_logo_eng_300x.png)
ΑΕΚ: Φίλος της Ένωσης με πρόβλημα υγείας μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο για να δει από κοντά την «OPAP Arena»
![ΑΕΚ: Φίλος της Ένωσης με πρόβλημα υγείας μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο για να δει από κοντά την «OPAP Arena»](/sites/default/files/styles/article_main_image/public/2022-05/ek.jpg?itok=lR9Qj2xk)
Ο φίλαθλος της Ενωσης, Νίκος Ξενάκης, ζήτησε από το γιο του να εξασφαλίσει την άδεια από την ΠΑΕ ΑΕΚ, προκειμένου να μπορέσει να μπει και να δει το γήπεδο της αγαπημένης του ομάδας στη Νέα Φιλαδέλφεια αλλά κι από τους νοσηλευτές του να τον μεταφέρουν με το ασθενοφόρο στον ιερό για εκείνον τόπο.
Τελικά η επιθυμία του έγινε πραγματικότητα το πρωί της Τετάρτης (25/05), με τις στιγμές που ακολούθησαν να είναι άκρως συγκινητικές.
«Κύριε Νίκο, η κιτρινόμαυρη οικογένεια είναι δίπλα σου και σε περιμένουμε κοντά μας και στα εγκαίνια!», ανέφερε σε δημοσίευσή της η «κιτρινόμαυρη» ΠΑΕ.
Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.