![ΑΕΚ: Τα έξι κανόνια του Μουσείου της Ένωσης στην OPAP Arena](/sites/default/files/2024-03/aekfc_100years_logo_eng_300x.png)
ΑΕΚ: Τα έξι κανόνια του Μουσείου της Ένωσης στην OPAP Arena
![ΑΕΚ: Τα έξι κανόνια του Μουσείου της Ένωσης στην OPAP Arena](/sites/default/files/styles/article_main_image/public/2022-05/canon.jpg?itok=yPMiCOOj)
Έτοιμα τα κανόνια που θα τοποθετηθούν στο νέο γήπεδο της ΑΕΚ και θα φέρουν τα ονόματα και τις εικόνες έξι εκ των αρχισκόρερ της Ένωσης.
Όπως είναι γνωστό εδώ και καιρό, στο Μουσείο της ΑΕΚ στην OPAP Arena θα τοποθετηθούν έξι κανόνια με τα ονόματα και τις εικόνες έξι εκ των αρχισκόρερ της Ένωσης και συγκεκριμένα των Κώστα Νεστορίδη, Μίμη Παπαϊωάννου, Θωμά Μαύρου, Ντούσαν Μπάγεβιτς, Βασίλη Δημητριάδη και Ντέμη Νικολαΐδη. Τα κανόνια είναι πλέον έτοιμα και αναμένεται η τοποθέτησή τους στο Μουσείο της Ένωσης που θα φιλοξενείται στο κτίριο της OPAP Arena μαζί με το Μουσείο Προσφυγικού Ελληνισμού.
Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.