Απόλλων Σμύρνης: Σκόραρε σε κανονική ροή αγώνα μετά από 22 ώρες ποδοσφαίρου! (vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Ο Νίκος Ιωαννίδης σκόραρε για τον Απόλλωνα στη Λαμία και η «Ελαφρά Ταξιαρχία» βρήκε δίχτυα σε open-play για πρώτη φορά έπειτα από τον περασμένο Νοέμβρη, έχοντας συμπληρώσει 22 ώρες ποδοσφαίρου δίχως τέρμα σε κανονική ροή!

Ένα πραγματικά απίστευτο αρνητικό σερί σταμάτησε ο Απόλλων Σμύρνης στο παιχνίδι με την Λαμία το μεσημέρι της Κυριακής με το γκολ που σημείωσε με κεφαλιά ο Νίκος Ιωαννίδης στο 29ο λεπτό της αναμέτρησης.

Συγκεκριμένα, η ομάδα του Τζιανλούκα Φέστα βρήκε δίχτυα σε open-play για πρώτη φορά μετά από τις 6 του περασμένου Νοέμβρη και το 2-2 με την «Ένωση» (41' Ιωαννίδης, 62' Παμλίδης - 13' Λιβάι, 80' Αραούχο).

Από εκείνο το παιχνίδι μεσολάβησαν 1.339 λεπτά, δηλαδή 22 ώρες ποδοσφαίρου! Σχεδόν μια ολόκληρη μέρα έπαιζε δίχως γκολ σε κανονική ροή!

Το μοναδικό γκολ που είχε επιτευχθεί μετά από την αναμέτρηση με την ΑΕΚ ήταν το πέναλτι του Φατιόν στο 18ο λεπτό της ήττας (4-1) από τον Ατρόμητο στο Περιστέρι (4/12).