Ιωνικός - Χανιά: Τραγικό λάθος στην άμυνα των Χανίων, «πάρτι» για τον Ιωνικό και 3-0 στο ημίχρονο (vids)

ιωνικός

Ο Μπάτζιος υπέπεσε σε σοβαρή γκέλα, ο Ιωνικός άνοιξε το σκορ με το... καλημέρα και ήδη προηγείται με 3-0 στο ημίχρονο απέναντι στα Χανιά!

«Πάρτι» για τον Ιωνικό στην πρεμιέρα των play off της Super League 2 απέναντι στα Χανιά! Μόλις επτά λεπτά χρειάστηκαν για την ομάδα της Νίκαιας ώστε να πάρει κεφάλι στο σκορ στο μεγάλο παιχνίδι. Σκόρερ ο Σαλαζάρ ο οποίος εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Μπάτζιου, με τον ποδοσφαιριστή του Ιωνικού να γράφει νωρίς το 1-0.

Λίγα λεπτά αργότερα, ο Σαλαζάρ έγινε δημιουργός, καθώς από δική του εκτέλεση κόρνερ ο Σόουζα σημείωσε το 2-0 των γηπεδούχων, δίνοντας ξεκάθαρο προβάδισμα για το «τρίποντο». Ο Ιωνικός ωστόσο κατάφερε να πετύχει και άλλο γκολ πριν από την ανάπαυλα με τον Οικονομίδη να σημειώνει το 3-0 του πρώτου μέρους στο 42ο λεπτό του αγώνα!