Νίκη Βόλου-Απόλλων Πόντου: Απίστευτο, οι φιλοξενούμενοι έκαναν σέντρα και στα δύο ημίχρονα! (vid)

Σέντρα δύο φορές ο Απόλλων Πόντου

Στο Πανθεσσαλικό συνέβη κάτι πολύ σπάνιο, καθώς στο ματς της Νίκης Βόλου με τον Απόλλωνα Πόντου και στα δύο ημίχρονα έκαναν σέντρα οι παίκτες των Θεσσαλονικιών!

Μάρτυρες σ' ένα πολύ σπάνιο περιστατικό έγιναν όλοι όλοι παρακολούθησαν το ματς της Νίκης Βόλου με τον Απόλλωνα Πόντου, όπου οι «μπλε» επικράτησαν 5-0.

Κανονικά τη σέντρα στα δύο ημίχρονα παίρνουν εναλλάξ οι ομάδες που συμμετέχουν στην εκάστοτε αναμέτρηση, όμως στην προκειμένη περίπτωση και στα δύο του συγκεκριμένου αγώνα έκαναν οι φιλοξενούμενοι (!), κάτι που αυτόματα θέτει «ερωτηματικά» για το κύρος του και ίσως οδηγήσει σε ολική ή εν μέρει επανάληψή του.

...

Πρόκειται για κάτι πάρα πολύ σπάνιο και είναι χαρακτηριστικό πως οι παίκτες των γηπεδούχων, μεταξύ άλλων οι Πολίτης και Πέττας, ενημέρωσαν πριν την έναρξη του δεύτερου μισού τη ρέφερι Αναστασία Μυλοπούλου του Συνδέσμου Καβάλας (φαίνεται στο βίντεο) για την «γκάφα» που πρόκειται να γίνει, όμως η σέντρα στο δεύτερο μισό, όπως και στο πρώτο, έγινε από τους φιλοξενούμενους!