Αιολικός - Λεβαδειακός 0-3: Ακάθεκτοι οι Βοιωτοί στην κορυφή με έξι σερί νίκες

Αιολικός - Λεβαδειακός 0-3

Ο Λεβαδειακός πέρασε και από την έδρα του Αιολικού με 0-3 και σημείωσε την έκτη σερί νίκη του συνεχίζοντας ασταμάτητος στην κορυφή του Βορείου ομίλου της SL2.

Από νίκη σε νίκη πηγαίνει ο πρωτοπόρος του Βορείου Ομίλου της SL2, Λεβαδειακός, ο οποίος πέρασε νικηφόρα και από την έδρα του Αιολικού με 0-3 πανηγυρίζοντας το έκτο του συνεχόμενο τρίποντο.

Το σύνολο του Σωκράτη Οφρυδόπουλου έβαλε τις βάσεις της νίκης από το πρώτο μέρος καθώς πήγε με δύο γκολ μπροστά στο σκορ στα αποδυτήρια και στη συνέχεια έκανε διατήρηση του προβαδίσματος για την τελική επικράτηση.

Με πέναλτι του Πολέτο στο 11' οι Βοιωτοί άνοιξαν το σκορ, ενώ σε ένα καίριο χρονικά σημείο, στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου κατάφεραν με σουτ του Τσιριγώτη να γράψουν το 0-2.

Ο Λεβαδειακός έγραψε το τελικό 0-3 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπαΐροβιτς στο 89', παίρνοντας απόσταση έξι βαθμών από τη 2η ΑΕΛ.

Αιολικός: Ντόκιτς, Γιόκε, Ενομό, Ιγκνιάτοβιτς, Καρανίκας, Κριμιτζάς (76′ Καγκελίδης), Σρνιτς (46′ Τριανταφυλλάκος), Σαραντίδης (68′ Μουχάλης), Ουνγιαλίδης, Ζιβοΐνοβιτς (56′ Μπαλογιάννης), Τριανταφύλλου

Λεβαδειακός: Γκροφ, Βήχος, Τσάπρας, Μεχία, Πίρινεν, Κωστή (62′ Γκουστάβο Κόστα), Λιάγκας, Κουάδρα (86′ λ.τ Γιαννιώτας), Συμελίδης (86′ Ντεντάκης), Πολέττο (62′ Γκεζαλί), Τσιριγώτης (71′ Μπαΐροβιτς)