Αιχμές του Λεβαδειακού κατά της διαιτησίας με τη Νίκη Βόλου: «Θα είχε ενδιαφέρον η άποψη των λαλίστατων αντιπάλων μας»

οσφπ

Η Νίκη Βόλου ξεπέρασε το εμπόδιο του Λεβαδειακού και βρίσκεται στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας, όμως η ομάδα της Λιβαδειάς έχει παράπονα από τη διαιτησία του ματς.

Ο Λεβαδειακός έχει παράπονα από τη διαιτησία στο παιχνίδι κόντρα στη Νίκη Βόλου, το οποίο έφερε και τον αποκλεισμό από το Κύπελλο Ελλάδας. Αυτό φάνηκε μέσα από την ανάρτηση στο facebook.

«Την ήττα με 1-0 γνώρισε ο Λεβαδειακός στη ρεβάνς του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson με τη Νίκη Βόλου στο Πανθεσσαλικό Στάδιο, ωστόσο δεν πήρε αυτά που δικαιούνταν.⁣⁣

Μετά από το ισόπαλο πρώτο παιχνίδι (1-1), η Νίκη προηγήθηκε στο 17ο λεπτό της ρεβάνς κι έκανε το 1-0, σε μία φάση που είχε και την τύχη με το μέρος της.⁣⁣

Στο δεύτερο ημίχρονο της συνάντησης ο Λεβαδειακός πήρε μέτρα στο γήπεδο και πίεσε για την ισοφάριση, αλλά του στερήθηκε ένα κανονικό γκολ που σημείωσε ο Θοδωρής Τσιριγώτης στο 60ο λεπτό, με τον βοηθό διαιτητή να τον υποδεικνύει λανθασμένα σε θέση οφσάιντ.⁣⁣