Καλαμάτα - Ολυμπιακός Β' 4-0: Βαριά ήττα για τους «ερυθρολεύκους»

οσφπ

Η Καλαμάτα ήταν καλύτερη και το έδειξε με τη νίκη με 4-0 κόντρα στον Ολυμπιακό Β' για την 17η αγωνιστική της Superleague 2.

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της πέτυχε η Καλαμάτα, η οποία επικράτησε με 4-0 του Ολυμπιακού Β' για την 17η αγωνιστική της Superleague 2, έχοντας σε εξαιρετική μέρα τον Ανδρέα Τάτο που σημείωσε δύο γκολ.

Συγκεκριμένα, οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυναμικά αλλά βρήκαν το γκολ στο 37ο λεπτό, με τον Χρήστο Ρόβα να νικάει τον Στουρνάρα και να κάνει το 1-0 για την Καλαμάτα.

Οι «ερυθρόλευκοι» προσπάθησαν να αντιδράσουν, πίεσαν αλλά τελικά στο δεύτερο μέρος, η «Μαύρη Θύελλα» κλείδωσε το τρίποντο μέσα σε τέσσερα λεπτά και χάρη σε έναν πρώην παίκτη του Ολυμπιακού. Ο λόγος για τον Αντρέα Τάτο που σε πρώτη φάση έκανε το 2-0 με ωραίο πλασέ ενώ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 στο 63'.

Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι πήραν μέτρα στον αγωνιστικό χώρο, πίεσαν, έχασαν ευκαιρίες αλλά οι γηπεδούχοι βρήκαν εκ νέου τον δρόμο προς τα δίχτυα, όταν στο 85ο λεπτό, ο Γιάννης Πασάς μετέτρεψε σε θρίαμβο τη νίκη της Καλαμάτας, κάνοντας το 4-0, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Ταϊρης, Ασίγκμπα (54′ Μοζέρ), Λουπάνο, Μπαξεβάνος, Λιποράσε, Ματέους Αλβες, Καραγκούνης, Τάτος (82′ Πασάς), Βασιλόγιαννης (82′ Δρούγας), Αρναρέλλης (65′ Κωνσταντινόπουλος), Ρόβας (82′ Λούκατσικ).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β': Στουρνάρας, Μπαγκαλιάνης, Λιάτσος (75′ Σαπουντζής), Τσέλιος (60′ Τσέλιος), Αποστολόπουλος (75′ Κεραμιδάς), Νίκολιτς, Μαυρουδής (60′ Σουρλής), Κωστή, Χρυσόπουλος, Βλαχομήτρος, Πινακάς (82′ Συρμής).

15. Ηρόδοτος -11 (15 ματς)

*Οι Β' Ομάδες δεν προβιβάζονται ή υποβιβάζονται, κάτι που σημαίνει πως αν βρεθούν σε ανάλογη θέση θα αντικατασταθούν από τις αμέσως παραπάνω ή από κάτω ομάδες.