Απόλλων Πόντου-Απόλλων Λάρισας 0-1: Τεράστιο διπλό για τους φιλοξενούμενους

Το τρίποντο πανηγύρισε μέσα στην έδρα του Απόλλωνα Πόντου, ο Απόλλων Λάρισας καθώς επικράτησε με 1-0.

Με τους τρεις βαθμούς έφυγε από την έδρα του Απόλλωνα Πόντου η ομάδα του Απόλλωνα Λάρισας, καθώς νίκησε με 1-0 στο πλαίσιο της 5η αγωνιστικής της Superleague 2, για τον Βόρειο όμιλο.

Οι γηπεδούχοι ήταν από το πρώτο λεπτό απειλητικοί και έχαναν τη μία ευκαιρία μετά την άλλη προς την εστία του Απόλλωνα Λάρισας. Από την πλευρά τους, οι παίκτες του Μόρα κρατούσαν με αποφασιστικότητα το 0-0 και άντεξαν μέχρι και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι πήραν μέτρα στον αγωνιστικό χώρο αλλά ο Απόλλωνας Πόντου συνέχισε να απειλεί την αντίπαλη εστία με σουτ αλλά δίχως να βρίσκει τον δρόμο προς εστία. Τελικά, το σοκ ήρθε στο 75', όταν η ομάδα της Λάρισας πέτυχε το πολυπόθητο γκολ με τον Ντουλγκέροφ.

Αυτό ήταν και το «χρυσό» τέρμα για τους φιλοξενούμενος που έφυγαν με το πρώτο τους τρίποντο αυτή τη σεζόν.

Απόλλων Πόντου (Καλαϊτζίδης): Πίτκας, Μουμίν, Φράγκος, Καλαϊτζίδης, Νασέρ, Κωστίκας, Καλογέρης, Αραβίδης, Αμαραντίδης, Μπελεβώνης, Ντιαλόσι.

Απόλλων Λάρισας (Μόρας): Μέλι, Ντ’ Αγκοστίνο, Γιαννίτσης, Ποτόσογλου, Ζαχαράκης, Λίταινας, Σταματής, Κοτσιανούλης, Σιατραβάνης, Μπεκιαρίδης, Κλιγγόπουλος.