Ολυμπιακός Β' - Κηφισιά 2-2: Φιλική ισοπαλία με χορταστικό θέαμα

Σε ένα χορταστικό φιλικό παιχνίδι με 4 γκολ και πολλές φάσεις ο Ολυμπιακός Β' και η Κηφισιά αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2.

Τα φιλικά των ομάδων που θα αγωνιστούν στην Super League 2 συνεχίζονται και στο Ρέντη είχαμε ένα από αυτά. Συγκεκριμένα ο Ολυμπιακός Β' υποδέχθηκε την Κηφισιά με τις δύο ομάδες να πετυχαίνουν από 2 γκολ σε ένα χορταστικό παιχνίδι. Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ με τον Μπαρμπόσα μετά το κόρνερ του Ταλάλ να ευστοχεί με κεφαλιά στο 16'. Σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου οι «κυανόλευκοι» έκαναν στο 47' το 0-2 με τον Γκίνη, με τους Πειραιώτες να αντιδρούν και να μειώνουν αρχικά με τον Βοΐλη στο 63' και να ισοφαρίζουν και πάλι με τον Βοΐλη στο 86'.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Α. Ιμπαγάσα): Στουρνάρας (65′ Έξαρχος), Νίκολιτς (46′ Κεραμίδας), Κινκουέ (58′ Μπα), Αποστολόπουλος, Μαυρουδής (58′ Αλ Μασάρι), Νταμπό (30′ Ντόι) Καράκουτης (58′ Ιμπαγάσα), Κωστή, Λάιντνερ (58′ Κίτσος), Μαρίνος (46′ Σέντρικ), Αλίγιαγκιτς (46′ Βοΐλης).

ΚΗΦΙΣΙΑ (Πετράκης): Αναγνωστόπουλος (46′ Αγριμάκης), Να (46′ Μπάκος, 75′ Ποζατζίδης Στ.), Μπαρμπόσα (46′ Σωτηράκος), Σπίνος (46′ Μαζουλουξής), Παναγιώτου (46′ Νοικοκυράκης), Παπασάββας (46′ Κωνσταντακόπουλος), Ταλάλ (46′ Γκίνη), Ποζατζίδης Λ. (46′ Πρίτσας), Καλλέργης (46′ Δημοσθενιάδης, 65′ Σμπώκος), Κουιρουκίδης (46′ Τεττέι), Ιατρούδης (46′ Σέις).