Καϊσέρισπορ - Τραμπζονσπόρ 1-2: Νίκη με υπογραφή Μπακασέτα και στο -1 από την κορυφή (vid)

Τι κι αν βρέθηκε πίσω στο σκορ; Με τον Μπακασέτα να δείχνει τον δρόμο της ανατροπής, η Τράμπζονσπορ τελικά επιβλήθηκε 2-1 της Καϊσέρισπορ του Κολοβέτσιου και βρέθηκε στο -1 από την κορυφή.

Ακάθεκτη στο κυνήγι της κορυφής συνεχίζει η Τράμπζονσπορ, η οποία με τον Μπακασέτα να σκοράρει και να ανοίγει το δρόμο της νίκης επικράτησε 2-1 με ανατροπή της Καϊσέρισπορ του Κολοβέτσιου (βασικός) και διατηρήθηκε στο -1 από την πρωτοπόρο Μπασακσεχίρ. Παρά το γρήγορο προβάδισμα των γηπεδούχων με τον Γκαβράνοβιτς (25΄), η ομάδα των Μπακασέτα - Σιώπη - που βρέθηκαν αμφότεροι στο αρχικό σχήμα - κατάφερε να ανατρέψει τα δεδομένα στα τελευταία λεπτά. Αρχικά στο 78΄ο Μπακασέτας ευστόχησε από το σημείο του πέναλτι για το 1-1, ενώ πέντε λεπτά ο Μποζόκ ολοκλήρωσε την ανατροπή για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.