![ΑΕΚ: Ο Γιώργος Μελισσανίδης αγωνίστηκε με τους πιλότους της F1 και έδωσε μπλουζάκι της Ένωσης στον πρίγκιπα Αλβέρτο](/sites/default/files/2024-03/aekfc_100years_logo_eng_300x.png)
ΑΕΚ: Ο Γιώργος Μελισσανίδης αγωνίστηκε με τους πιλότους της F1 και έδωσε μπλουζάκι της Ένωσης στον πρίγκιπα Αλβέρτο
![Γιώργος Μελισσανίδης και πρίγκιπας Αλβέρτος](/sites/default/files/styles/article_main_image/public/2023-05/melissanidis-alvertos.jpg?itok=pdlqvpRv)
Ο γιος του Δημήτρη Μελισσανίδη ήταν προσκεκλημένος σε φιλικό φιλανθρωπικού χαρακτήρα με τη συμμετοχή των πιλότων της F1 στο Μονακό και παρέδωσε το πρωταθληματικό μπλουζάκι της ΑΕΚ στον Πρίγκιπα Αλβέρτο.
Συγκεκριμένα ο Γιώργος Μελισσανίδης ήταν ανάμεσα στους εκλεκτούς καλεσμένους για τον φιλανθρωπικό αγώνα που έλαβε χώρα στο «Λουί Ντε» και μάλιστα αγωνίστηκε με την ομάδα των πιλότων της F1!
Το φιλικό έλαβε χώρα στο γήπεδο της Μονακό το απόγευμα της Τρίτης και πριν την έναρξη του παιχνιδιού ο γιος του διοικητικού ηγέτη της ΑΕΚ χάρισε στον πρίγκιπα Αλβέρτο το επετειακό μπλουζάκι της Ένωσης για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.
Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.