Πάρμα - Σαμπντόρια 0-2: Τη... βύθισε! (vid)

Η Σαμπντόρια πέτυχε μεγάλο διπλό στο Ενιο Ταρντίνι, επικράτησε 2-0 της Πάρμα και τη βύθισε ακόμα περισσότερο...
H Σαμπντόρια επικράτησε 2-0 στο Ενιο Ταρντίνι της Πάρμα βρέθηκε στη 10η θέση και άφησε την αντίπαλό της στην προτελευταία. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του ματς, αλλά δεν είχαν ουσία και... τύχη. Αντίθετα, η Σαμπντόρια ήξερε πως να πάρει το τρίποντο. Στο 13ο λεπτό ο Γιοσίντα έκανε λάθος, ο Ζερβινιό έκλεψε, μοίρασε στον Κούτσκα ο οποίος όμως είδε τον Κόλεϊ να σώζει στη γραμμή. Στο 23ο λεπτό ο Ζερβινιό είχε όμορφη ενέργεια και σουτ το οποίο βρήκε το δοκάρι. Αντίθετα, στο 25’ οι Γενοβέζοι βρήκαν δίχτυα. Ο Καντρέβα σέντραρε από δεξιά, ο Κορνέλιους έκανε τη γκάφα και ο Γιοσίντα πλασάρε απο κοντά για το 1-0. Στο 34’ ο Ραμίρες έκλεψε στο κέντρο έδωσε ιδανικά στον Κεϊτά, που μπήκε όμορφα στην περιοχή και με σουτ έγραψε διαμόρφωσε το 2-0. Στο 43ο λεπτό η Πάρμα ήταν άτυχη, αφού ο Κούτσκα είδε το σουτ να βρίσκει στο δοκάρι. H νέα ομάδα του Ζαγαρίτη πίεσε στην επανάληψη, αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει και να μπει στο παιχνίδι...