Δώνης: Σκόραρε δις στην «πεντάρα» του ΑΠΟΕΛ επί της Δόξας Κατωκοπιάς (vid)

Βασίλης Μπαλατσός
donis

Ο Τάσος Δώνης πέτυχε τα πρώτα του γκολ για την τρέχουσαν αγωνιστική περίοδο, καθώς σκόραρε δις στη νίκη του ΑΠΟΕΛ επί της Δόξας Κατωκοπιάς με 5-0.

Ο Τάσος Δώνης «συνδέθηκε» με τα αντίπαλα δίχτυα στο πέμπτο ματς μετά την επιστροφή του από τον τραυματισμό του στον αστράγαλο, ο οποίος τον είχε αφήσει εκτός μάχης για επτά μήνες. Ο 27χρονος επιθετικός σκόραρε δυο γκολ στη νίκη του ΑΠΟΕΛ επί της Δόξας Κατωκοπιάς με 5-0.

Στο 70ο λεπτό ο Έλληνας εξτρέμ με «σκάψιμο» νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και έκανε το 3-0 για τους κιτρινομπλέ, δέκα λεπτά μετά την είσοδο του στο ματς. Επτά λεπτά αργότερα ο Δώνης έκανε το 4-0 με συρτό διαγώνιο σουτ.

Για τον ΑΠΟΕΛ σκόραραν και οι... γνώριμοι του ελληνικού πρωταθλήματος Χοσέ Κρέσπο (16') με σουτ μέσα από την περιοχή και Λούκα Βιγιαφάνες (56') με απευθείας εκτέλεση φάουλ.